Filmpje: Geniet van Haagse heide in Wapendal en Solleveld

11-09-2025

Het is even zoeken, maar het is de zoektocht meer dan waard. Den Haag heeft twee plekken waar je nog heel even kunt genieten van de bloeiende duinheide. Bij het unieke duingebiedje Wapendal en bij Solleveld achter Landgoed Ockenburgh, verscholen in de duinen. Het Haagse Groen maakte een filmpje.

Wapendal ligt tussen de Daal en Bergselaan, de Pioenweg, de Ereprijsweg en de Ridderspoorweg. Het is slechts 3,6 hectare en er staat een hek omheen omdat het kwetsbare natuur is. Je zou er gedachteloos langsfietsen, maar er even stilstaan is de moeite waard. Een stukje historisch duinlandschap met duinheide. 

 

Samenspel van zand, zee en wind
Wapendal behoort tot een van de drie Natura 2000-gebieden in Den Haag. Dat zijn top natuurgebieden binnen Europa die heel goed beschermd worden. Wapendal is ooit ontstaan door het eeuwenlange samenspel van zand, zee en wind. In de herfst en winter grazen shetlandpony's het gras weg en zorgen er met hun hoeven voor dat het duin open en afwisselend blijft. Een groep vrijwilligers beheert dit gebiedje samen met de gemeente. 

Solleveld
Veel groter en uitbundiger is de duinheide bij Solleveld, achter landgoed Ockenburgh. Solleveld is ook een kwetsbaar en bijzonder duingebied waar je lekker kunt struinen en nog heel even kunt genieten van die paarse bloeiende heideplanten. 

De duinheide bij Solleveld, achter landgoed Ockenburgh (foto: Stephanie Limbeek)

Solleveld heeft behalve open stukken met duinheide en struiken ook gekromde bomen door de zilte zeewind. De eikenbomen zijn bijzonder, omdat deze nergens anders in Nederland zo dicht bij de zee staan. Solleveld is alleen toegankelijk met een dagkaart. Er is er een beperkt aantal dagkaarten. Kijk op Solleveld | Dunea Duin & Water 

 

Nieuwsbrief

Niets meer missen van onze verhalen over het Haagse Groen en de stadsnatuur? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.

Aanmelden

 

 
Cookie-instellingen